Linia pozioma <hr>

Artykuł  | Mirosław Zelent

Za pomocą znacznika <hr> wstawiamy linię poziomą, która ma w założeniach stanowić delikatną przerwę tematyczną, oddzielać od siebie różne mini-sekcje zgromadzone w dokumencie. . Nazwa <hr> wzięła się zapewne od ang. horizontal – poziomy. Oczywiście wygląd tej poziomej linii można w razie potrzeby wygodnie ustalić w CSS:

<p>Noc była czarna jak wnętrze kota. Można by uwierzyć, że właśnie w taką noc bogowie przesuwają ludzi niczym pionki na szachownicy losu. Pośród tej burzy żywiołów ogień migotał pod ociekającymi krzewami kolcolistu jak obłęd w oczach łasicy.</p>
<hr>
<p>Oświetlał trzy przygarbione postacie. Kiedy zabulgotał kociołek, ktoś zajęczał przeraźliwie:<q>Rychłoż się zejdziem znów?</q> Zapadło milczenie. Aż w końcu ktoś inny odpowiedział tonem o wiele bardziej zwyczajnym: <q>Myślę, że dam radę w przyszły wtorek.</q></p>

Rezultat w przeglądarce:

Noc była czarna jak wnętrze kota. Można by uwierzyć, że właśnie w taką noc bogowie przesuwają ludzi niczym pionki na szachownicy losu. Pośród tej burzy żywiołów ogień migotał pod ociekającymi krzewami kolcolistu jak obłęd w oczach łasicy.


Oświetlał trzy przygarbione postacie. Kiedy zabulgotał kociołek, ktoś zajęczał przeraźliwie: Rychłoż się zejdziem znów? Zapadło milczenie. Aż w końcu ktoś inny odpowiedział tonem o wiele bardziej zwyczajnym: Myślę, że dam radę w przyszły wtorek.

Komentarze

Czy macie jakieś uwagi, pytania, sugestie? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Dziękujemy Wam za poświęcony czas!