Pierwsze kroki po instalacji Windows Server

Artykuł  | Damian Stelmach

Po zainstalowaniu systemu, musimy dograć jeszcze specjalny dodatek, który umożliwi korzystanie z pełnego ekranu, a także umożliwi wymianę plików pomiędzy fizyczną, a wirtualną maszyną. Jak widać poniżej, korzystanie z pełnej rozdzielczości ekranu jest na razie nie możliwe. Sekwencja Prawy CTRL + f włącza nam pełny ekran, który jednak dostępny jest dopiero po wgraniu dodatku. Jego doinstalowanie możliwe jest już po zainstalowaniu systemu operacyjnego na wirtualnie maszynie.

Logujemy się na maszynie, dalej wybieramy Urządzenia, następnie Załaduj obraz dodatków gościa (dopiero po zalogowaniu się do systemu).

Powinno automatycznie uruchomić się okno, które pozwoli nam zainstalować dodatki. Jeśli się nie pojawi, to instalator należy uruchomić korzystając z Eksploratora Windows. Instalację dodatków wykonujemy zgodnie z kreatorem, nie zmieniamy żadnych ustawień, a kiedy program wyświetli komunika zgodności sprzętowej, akceptujemy go.

Po instalacji dodatków i restarcie maszyny możliwe jest już używanie wirtualnej maszyny na pełnym ekranie. Dokładnie tak samo proces ten wygląda dla systemu w wersji 2012 R2.

Komentarze

Czy macie jakieś uwagi, pytania, sugestie? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Dziękujemy Wam za poświęcony czas!