Tutorial video, wersja MP3
Damian Stelmach
Drugi odcinek serii o sieciach komputerowych. Omówienie procesu komunikacji na przykładzie modeli warstwowych ISO/OSI oraz TCP/IP.
Znajdź w filmie
Nasze tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.
[ 00:00:20 ] Tytułem wstępu
[ 00:01:05 ] Po co nam modele?
[ 00:04:00 ] Model TCP/IP
[ 00:05:40 ] Model ISO/OSI
[ 00:07:11 ] Porównanie modeli
[ 00:07:40 ] Stos protokołów
[ 00:08:20 ] Analiza procesu komunikacji cz.1
[ 00:09:55 ] Enkapsulacja i dekapsulacja
[ 00:10:57 ] Nazewnictwo danych
[ 00:12:00 ] Analiza procesu komunikacji cz.2
[ 00:15:20 ] Adresowanie w sieci
[ 00:17:56 ] Podsumowanie
Pobierz wersję MP3
Dobrym rozwiązaniem w czasie przygotowań do egzaminu jest pobrać sobie odcinki w formacie mp3, aby w wolnej chwili (kiedy np. ćwiczysz fizycznie, podróżujesz) wrzucić sobie tutorial na słuchawki i odtworzyć w umiarkowanym skupieniu, aby osłuchać się wstępnie z nowym tematem. Natomiast jeśli tutorial zawiera momenty, w których prowadzący wykonuje jakieś konkretne działania na pulpicie komputera, to spróbuj następującego ćwiczenia: postaraj się zwizualizować sobie co dzieje się na video, mimo iż tylko słyszysz co prowadzący zapisuje, klika, zaznacza, zmienia.
A następnie, po powrocie do domu, zajrzyj na ile to czego się spodziewasz, odbiegać będzie od rzeczywistej czynności ukazanej na filmie. Przypomina to trening szachistów, którzy rozgrywają partie na wirtualnej szachownicy w swojej głowie - to fantastyczne ćwiczenie, gdyż pozwala głębiej zapamiętać oraz zrozumieć co i dlaczego zostało wykonane.
Pomóż dzieciom
Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Prosimy, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękujemy!
Komentarze
Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Dziękujemy Wam za poświęcony na to czas!