Polecenie konsoli Windows do zarządzania konfiguracją IP

Damian Stelmach

Pełny tutorial dotyczący CMD i poleceń związanych za zarządzaniem połączeniami sieciowymi w Windows: ipconfig, ping, tracert, pathping, arp, netstat, netsh, net share, net use - zjarzyjcie koniecznie!

ipconfig – wyświetla podstawową konfigurację IP hosta

ipconfig /all – wyświetla rozszerzoną konfigurację IP hosta

ipconfig /release – zwalnia adres IP i przekazuje go z powrotem do puli na serwerze DHCP

ipconfig /renew – ponawia komunikację z serwerem DHCP w celu uzyskania konfiguracji IP

Pobierz wersję MP3

Dobrym rozwiązaniem w czasie przygotowań do egzaminu jest pobrać sobie odcinki w formacie mp3, aby w wolnej chwili (kiedy np. ćwiczysz fizycznie, podróżujesz) wrzucić sobie tutorial na słuchawki i odtworzyć w umiarkowanym skupieniu, aby osłuchać się wstępnie z nowym tematem. Natomiast jeśli tutorial zawiera momenty, w których prowadzący wykonuje jakieś konkretne działania na pulpicie komputera, to spróbuj następującego ćwiczenia: postaraj się zwizualizować sobie co dzieje się na video, mimo iż tylko słyszysz co prowadzący zapisuje, klika, zaznacza, zmienia.

A następnie, po powrocie do domu, zajrzyj na ile to czego się spodziewasz, odbiegać będzie od rzeczywistej czynności ukazanej na filmie. Przypomina to trening szachistów, którzy rozgrywają partie na wirtualnej szachownicy w swojej głowie - to fantastyczne ćwiczenie, gdyż pozwala głębiej zapamiętać oraz zrozumieć co i dlaczego zostało wykonane.