Tutorial video, wersja MP3

Damian Stelmach

Pojęcie wirtualizacji jest zdecydowanie na czasie i to już od paru ładnych lat. Wirtualizacja to nic innego jak przeniesienie fizycznych i programowych zasobów infrastruktury IT, do symulowanego czyli po prostu wirtualnego środowiska. Obecnie wirtualizować możemy niemal wszystko co związane z IT, od aplikacji poprzez pulpity, po sieci komputerowe no i oczywiście całe systemy operacyjne zarówno te desktopowe jak i serwerowe. Zalet wirtualizacji jest całe mnóstwo, do najważniejszych z nich zaliczyć możemy przede wszystkim obniżone koszty.

Znajdź w filmie

Nasze tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:22 ] Tytułem wstępu
[ 00:02:08 ] Co to jest wirtualizacja?
[ 00:06:06 ] Instalacja Hyper-V
[ 00:07:11 ] Menadżer Hyper-V
[ 00:08:14 ] Wirtualne dyski twarde
[ 00:12:26 ] Wirtualne przełączniki sieciowe
[ 00:15:28 ] Tworzenie wirtualnej maszyny
[ 00:24:30 ] Punkty kontrolne (Snapshoty)
[ 00:26:08 ] Podsumowanie

Wersja MP3

Dobrym rozwiązaniem w czasie przygotowań do egzaminu jest pobrać sobie odcinki w formacie mp3, aby w wolnej chwili (kiedy np. ćwiczysz fizycznie, podróżujesz) wrzucić sobie tutorial na słuchawki i odtworzyć w umiarkowanym skupieniu, aby osłuchać się wstępnie z nowym tematem. Natomiast jeśli tutorial zawiera momenty, w których prowadzący wykonuje jakieś konkretne działania na pulpicie komputera, to spróbuj następującego ćwiczenia: postaraj się zwizualizować sobie co dzieje się na video, mimo iż tylko słyszysz co prowadzący zapisuje, klika, zaznacza, zmienia.

A następnie, po powrocie do domu, zajrzyj na ile to czego się spodziewasz, odbiegać będzie od rzeczywistej czynności ukazanej na filmie. Przypomina to trening szachistów, którzy rozgrywają partie na wirtualnej szachownicy w swojej głowie - to fantastyczne ćwiczenie, gdyż pozwala głębiej zapamiętać oraz zrozumieć co i dlaczego zostało wykonane.

Poprzedni wpis