Wirtualne przełączniki sieciowe
Damian Stelmach
Aby wirtualna maszyna utworzona za pomocą Hyper – V mogła korzystać z sieci, należy dodać do niej kartę sieciową, a w jej ustawieniach określić rodzaj wirtualnego przełącznika. Do wybory mamy 4 rodzaje wirtualnych przełączników sieciowych:
- Przełącznik domyślny (ang. Default Network) – jest to przełącznik utworzony automatycznie przez Hyper-V, dostępny po instalacji usługi. Maszyna wirtualna z takim przełącznikiem może korzystać z Internetu i sieci gospodarza poprzez usługę translacji adresów sieciowych (NAT). Na podobnej zasadzie działają domowe rutery.
- Przełącznik zewnętrzny (ang. External) – jest to rodzaj wirtualnego przełącznika, który pozwala wirtualnej maszynie korzystać z sieci gospodarza. Jeśli karta sieciowa maszyny wirtualnej pracuje w tym trybie jest ona widoczna dla fizycznych urządzeń i hostów w fizycznej sieci, tak jakby była fizycznym urządzeniem.
- Przełącznik wewnętrzny (ang. Internal) – jest to rodzaj przełącznika, który pozwala na komunikację pomiędzy wirtualnymi maszynami oraz fizycznym komputerem, nie daje jednak możliwości komunikacji z fizyczną siecią.
- Przełącznik prywatny (ang. Private) - jest to rodzaj przełącznika, który umożliwia komunikację tylko pomiędzy wirtualnymi maszynami zainstalowanymi na danym fizycznym komputerze.
Opcje dodatkowe związane z wirtualnymi kartami sieciowymi:
- Statyczne adresy MAC
- Identyfikatory sieci VLAN
- Ochrona przed nieautoryzowanym serwerem DHCP i ruterem
- Przyspieszenie sprzętowe
- Ograniczenie przepustowości
- Port Mirroring
- Teaming kart sieciowych
Pomóż dzieciom
Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Prosimy, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękujemy!
Komentarze
Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Dziękujemy Wam za poświęcony na to czas!