Tutorial video, wersja MP3

Damian Stelmach

Kolejny odcinek dotyczący konfiguracji Windows Server, tym razem zajmiemy się tzw. zasadami grup – wyjaśnimy czym są zasady grup, zobaczymy w akcji edytor obiektów zasad grupy oraz zastanowimy się nad kolejność przetwarzania zasad. Pojawi się także zdalna instalacja oprogramowania za pomocą zasad grupy.

Znajdź w filmie

Nasze tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:16 ] Tytułem wstępu
[ 00:00:54 ] Czym są zasady grupy?
[ 00:03:10 ] Edytor obiektów zasad grupy i kolejność przetwarzania
[ 00:11:30 ] Konfiguracja zasad
[ 00:21:57 ] Zdalna instalacja oprogramowania za pomocą zasad grupy

Pobierz wersję MP3

Dobrym rozwiązaniem w czasie przygotowań do egzaminu jest pobrać sobie odcinki w formacie mp3, aby w wolnej chwili (kiedy np. ćwiczysz fizycznie, podróżujesz) wrzucić sobie tutorial na słuchawki i odtworzyć w umiarkowanym skupieniu, aby osłuchać się wstępnie z nowym tematem. Natomiast jeśli tutorial zawiera momenty, w których prowadzący wykonuje jakieś konkretne działania na pulpicie komputera, to spróbuj następującego ćwiczenia: postaraj się zwizualizować sobie co dzieje się na video, mimo iż tylko słyszysz co prowadzący zapisuje, klika, zaznacza, zmienia.

A następnie, po powrocie do domu, zajrzyj na ile to czego się spodziewasz, odbiegać będzie od rzeczywistej czynności ukazanej na filmie. Przypomina to trening szachistów, którzy rozgrywają partie na wirtualnej szachownicy w swojej głowie - to fantastyczne ćwiczenie, gdyż pozwala głębiej zapamiętać oraz zrozumieć co i dlaczego zostało wykonane.

Poprzedni wpis